• cumhuriyeti kutlamak zorunda bırakılan toplum

  16.
  Cumhuriyeti kutlamak zorunda bırakılan toplum değil de cumhuriyeti kutlamak zorunda olan toplum denebilir. Bu toplum geçmişini, nerelerden bu günlere geldiğini, * 85 yıl önce ne şartlarda bir toplumken şimdi ne koşullara ulaştığını, bunu ne bedeller ödeyerek kazandığını; her an, her yıl, her saniye hatırlamaya mecburdur. Çünkü hala bu fedakar, bu özverili toplumun içinde, toplumun yüksek karakterini, cumhuriyeti kazanmak için verdiği destansı savaşı içine sindiremeyen örümcek beyinli insanlar sürekli olacaktır. Sırf muhalefet olabilmek için bu insanlar cumhuriyet bayramına bir zaruriyet gözüyle bakarlar, istanbul'un fethine işgal, kurtuluş savaşına da Allah bilir isyan gözüyle bakarlar.

  (bkz: it ürür kervan yürür)
  ... serdarsl06
 • flash diski pantolonla birlikte yikayan anne

  1.
  Temizlik aşkıyla yanıp tutuşan, gözü bu yüzden hiçbir şey görmeyen annenin farkında olmadan yapması muhtemel felaket. Diskin içindeki evrakların önem derecesine göre hayatınızın kayma açısı dikleşir. Bütün bilgilerinizin kaybolmuş olmasının yanında flash diskiniz de gitmiştir. Yenisi dünyanın parasıdır. Annedir, yapar...
  ... serdarsl06
 • flash diski cakmak zannedip cope atan anne

  ?.
  içindeki bilgilerin önemine göre tehlike arz eden ama çöpü karıştıracak cesarete ve mideye sahip bir insan için kolayca atlatılabilecek bir durumdur. Bir de atlatılamayacak olan durumlar vardır.

  (bkz: Flash diski pantolonla birlikte yıkayan anne)
  ... serdarsl06
 • para onemsizdir diyen insan tipi

  4.
  Adada kaybolmuş insandır.

  (bkz: Lost)

  (bkz: Hurley)
  ... serdarsl06
 • 20 entry girip caylakligin kalkmasini beklemek

  2.
  Sözlükte çaylak olmanın verdiği mutluluktur. Efendi gibi yazarsınız 20 entry. * * Beklersiniz, "moderatörlerden biri uykudan falan uyanır mı, uyansa sözlüğe bakar mı, baksa çaylak maylak sallar mı" diye. Eski heyecanlarınız yeniden depreşir azıcık, sonra kendinize gelirsiniz. Misal çocukken oynadığınız saklambaçların tadı şimdi nasıl kalmamışsa *; eski çaylak zamanlarınızın, eski yazar olana kadarki heyecanlarınızın tadı da bi garipleşmiştir. Kekremsidir. Olsundur. Yeni sözlük yeni mekan iyidir. Tebdil-i mekanda ferahlık vardır.
  ... serdarsl06
 • trip atmiyorum

  ?.
  Trip attığı çok belli olan birine sorulacak en saçma soruya verilen en mantıklı cevaptır.

  -Trip mi atıyorsun sen?
  -Ne tribi? Trip mirip atmıyorum.
  -1 ... serdarsl06
 • hüsnü bile gelse şenlendiremez

  71.
  (bkz: Zekeriya beyamaz) * *
  -3 ... serdarsl06
 • parayı bulunca nick değiştirmek

  204.
  Daha yeni gelmişim, çaylağım. nick değiştirmek aklımın ucundan geçmez ama ola ki bir gün paranın kulağına suyu kaçırırsam serdarslx2.00 falan olabilir.

  edit: bravo mod. bu başlıkta bu entryi bu gerekçeyle silmişsiniz. tebrik ediyorum sizi. vallahi bravo.
  1 ... serdarsl06
 • ekmek arası patates kızartması

  44.
  Genelde iş için evde hazırlanan öğle yemeğinin klasik menüsüdür. Yanına bir de muzlu süt alınırsa süper olur.
  ... serdarsl06
 • makarnayı ekmekle yemek

  74.
  Dünyanın en çok ekmek tüketen milleti olduğumuz düşünülürse gayet doğal bir eylemdir. Ekmek arası somun gibi birşey olsa da iyidir. Kuru kuru makarna yenmez yav.
  ... serdarsl06
 • hali saha macina diye capkinliga gitmek

  6.
  Dönüşte ya oyuncak ayı ya da çiçek almanız sizi ele verecektir. Yolda durup biraz çamura falan yatar, yerlerde yuvarlanırsanız daha inandırıcı olur. Bunun dışında süper bir kamuflaj yöntemidir. * "Yogunum, duşumu alıp hemen zıbaracağım" mantalitesi ile desteklenirse süpersonik olur. *
  ... serdarsl06
 • nicki ingilizce olanların milliyetçilik taslaması

  54.
  "Her alanda süper milliyetçiyim, her alanda ülkem için ölüme hazırım, bi bu kaldı kuracalamadığım konu" diye düşünen bünyenin tasasıdır. Düşünmek iyidir. Bünyedeki pası alır. Arada sırada benzinle de çalıştırmak iyi gelir beyni. Hep lpg hep lpg nereye kadar? Değil mi ama?
  ... serdarsl06
 • transpoze

  12.
  Bir silindirik reçete yazılma şeklinin, diğer silindirik reçete yazılma şekline çevrilmesi işlemidir. Başka bir ifade ile bir lensin reçete yazılışının diyoptrik değerini değiştirmeden formunu değiştirme işlemi, transpoze olarak tanımlanır. Transpoze işlemi silindirik * reçetelerde uygulanır.

  (bkz: Optik)
  2 ... serdarsl06
 • turban takarak cennete gidecegini sanan zavalli

  ?.
  Türbana kafayı takan zavallının transpoze halidir. 0-180 ekseninde çizginin diğer tarafıdır.
  -1 ... serdarsl06
 • one

  49.
  Korn tarafından da cover yapılan, deli metallica şarkısıdır. Sabah işe uyuyarak giderken dinlenmesi halinde gün boyu dinç bir zihin sağlar size. Zıpkın gibi, fişşek gibi ediverir adamı. Yalnız işe * giderken toplu taşım araçlarını kullanıyorsanız, yanınızda yamacınızda bulunanlar size ayar olur. Kafa göz dalmaları muhtemeldir. sabahın köründa herkesi uyandırır bu şarkı.
  ... serdarsl06
 • sol frame in kilitlenmesi

  1.
  Yoğun talebi karşılayamayan sol başlık çerçevesinin cozutmasıdır. (bkz: Cozutmak)
  ... serdarsl06
 • sağ frame

  14.
  http://www.lugatitturk.com adresinde isteğe göre gerçek olan hadise. Sözlüğe girip, yazar olup, başlık penceresini * istediğiniz yere alabilirsiniz. Sağda ya da solda... Nasıl isterseniz. Bi dakka lan! N'apıyorum ben?! * *
  1 ... serdarsl06
 • sozlukte dogramanin baslamasi

  6.
  Sözlüğe yeni girmiş çaylak yazarın zihninde soru işareti yaratacak doğrama eylemidir.

  (bkz: Nereye geldim lan ben)
  ... serdarsl06
 • hayatında hiç kitap okumamış insan

  4.
  ülkemizde okuma yazma oranı ortalama %80.64 olunca, geri kalan yüzde yirmi için kaçınılmaz sonuçtur. baba beni okula gönder diye kampanyalar yapılmakta, kızlar valinin yanına gidip babsını şikayet ederek zorla okula gitmekteyken daha çok uzun süreler sorun olacak durum.

  (bkz: eğitim şart)
  -1 ... serdarsl06
 • dexter

  104.
  Rita gibi bir hatun bulursam kesin evlenirim anasını satayım dediğim dizi.
  --spoiler--
  Kadın hamile kalmış, sen baba olsan da olmasan da doğururum diyor. Adam gel evlenelim deyince de mecbur olduğun için değil, gerçekten istediğin için bunu söylemelisin diyor. Allah'ım tapılacak kadın, melek gibi bir varlık.
  --spoiler--
  4 -1 ... serdarsl06
 • yeni şeyler getiriyorum