• 5 aralık 2008 ankara bok yiyoruz zirvesi episode 3

  6.
  içki kısmına olamasa da bok yeme kısmına katılma ihtimalimin yüksek olduğu zirve. Bok yemeyi sevdiğimden zirveye katılım konusunda da heveslendim bak şimdi.
  ... serdarsl06
 • cudi dag sozluk

  ?.
  Bu ülkedeki bütün dağlar gibi sonuna kadar Türkiye'nin bir parçası olması sebebiyle uludağ sözlükten hiçbir farkı olmaması gereken sözlük. Ayrımcılığı ilk önce kendi içimizde bitirmeliyiz diye düşündüren sözlük.
  1 -2 ... serdarsl06
 • ferdy

  ?.
  Nesildaşım, azıcık meslekdaşım sayılır, iş arkadaşım, hayırlı olasıca yeni yazar. Hayırlı olsun yazar.
  ... serdarsl06
 • her turlu terorist eylemin arkasindan cikan parti

  ?.
  Uzayın doğusundaki bir alanda terör faliyetlerinde bulunan zökeke örgütüyle açıkça bağları olduğu, parti üyelerinden birinin kocasının da örgüt üyesi olduğu bilinmektedir. zökeke örgütünün gebertilen leşleri, bu parti üyelerince kaldırılır. Onlar için törenler düzenlenir. Hatta devletin aleyhinde savaşan bu pislikler için törenler falan düzenlenirken devletin imkanları kullanılır. Zökeke örgütü kolpadan bir planla bu uzay devletinin birkaç askeri personelini rehin alır, bu partinin üyeleri de koştur koştur gidip zökeke örgütünün sözümona yetkilileriyle temasa geçer falan, öyle komik skeçler gibi askerleri kurtarırılar?!. Zökeke örgütünün terör örgütü olduğu gerçeğini kabul edemezler.

  Böyle bir parti-örgüt ilişkisidir işte.

  (bkz: ilahi mr spak sen adamı öldürürsün)
  ... serdarsl06
 • uludağ sözlük ortak kurban kampanyası

  6.
  Bütün sözlük birleşip apatosaurusa girse ancak keser. Sözlük kalabalık olunca hayvan da büyük olmak zorundadır doğal olarak.
  ... serdarsl06
 • fenerbahce arsenal i yenerse olabilecekler

  ?.
  Tüm fenerlilerin götü kalkar. Düşmanlık yok. Ben olsam benim de kalkardı. *
  1 -3 ... serdarsl06
 • türklerin bu ülkeye verdikleri

  21.
  Ülkü kavramının ne olduğunu bilmeden; ülkücüyü içindeki kinle karıştırıp tahayyül etmeye çalışan aciz kişiliklerin sırf bok atabilmek için kullandıkları başlık.

  Ders 1:

  Ülkücü; ülküsü olan, bu uğurda didinen, ülkesini çok seven, onun lehine olan herşey uğruna canı pahasına savaş veren, onun aleyhine olan herşey için de en büyük korku kaynağı, en büyük düşman olan ve bununla gurur duyan bir avuç topluluktur. Ülkücü lise önünde, sağda solda ona buna bulaşan aylak it sürüsü değildir. Ülküsünü bilen adamlardan bahsedilmektedir.

  Ders 2:

  Ülkücü faşist değildir. Faşizmin en büyük düşmanıdır. Faşizmin bu ülkenin en büyük sorunlarından biri olduğunu, faşizmin her türlüsüyle sonuna kadar savaşmak zorunda olduğunu aklından asla çıkarmaz. Nedense faşizm hep Türklükle, ülkücülükle bağdaştırılmaya çalışılan bir olgudur ama asıl faşist onlarca yıldır dağda Türk kanı akıtmak için savaşan bir avuç leş kargasıdır. Bunlar sözde Kürtçülük davası adına kan dökerler. Bu çapulculara ağzının payını veren, hakettiği cezayı kesen Türk ordusu, Türk Devleti, Türklük sempatizanı bütün örgütler, Türklüğü seven her gurup da sırf Pkk düşmanı olduğu için faşistlik yaftasıyla suçlanırlar.

  Pkk ırkçılık güdüsü için kurulmuş bir terör örgütüdür. Bunun için sivil halkın canına kasteder. Türk devletine düşman kesilir. Bu durumda asıl faşist Pkk'dır, Pkk sempatizanı olan, hangi ortamda olursa olsun Pkk'yı savunan herkestir.

  Ders 3:

  Aklı başında hiçbir Ülkücü asla bir Kürt kardeşine sırf Kürt olduğu için düşmanlık etmez. Sırf etnik kökeni için hiçbir insanı yargılamaz. Sırf Ülkücü olduğu için kendisine faşist damgası vurulduğu halde...

  Bu durumda yukarıdaki yazılardan bazılarında görülen düşmanlık, topyekün karalama düşüncesi tamamen demagojidir.

  Türklerin bu ülkeye verdiklerine gelince...

  Bu ülkenin adı Türkiye Cumhuriyetidir. Anayasasında da belirtildiği gibi bu ülkeye vatandaşlık bağıyla bağlanmış herkes Türk Vatandaşıdır. Türklerin bu ülkeye verdiği en büyük şey, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olan herkese eşit haklardır. Bu ülkede herkes en az benim kadar vatandaştır. En az benim kadar * sağlık hizmetinden faydalanma hakkına sahiptir. Ben sağlık hizmetinden faydalanabilmek için her ay bu devlete vergi ödemek zorundayken, * birçok insan devlete hiçbir katkı sağlamadan aynı hizmetten aynı kalitede faydalanmaktadır. Herkes en az benim kadar eğitim görme hakkına sahiptir. Kimse çocuğunu ilköğretim okuluna göndermek için bir bedel ödemez *. Herkes benim kadar ülkenin her kademesinda görev alma hakkına sahiptir. Biri devletin herhangi bir kademesinda kamu görevlisi olacakken etnik kökeni dikkate alınmaz. Aldığı eğitim ve konu hakkındaki yeterliliği esastır. Herkes benim kadar oy verme, kendini temsil edecek insanları seçme hakkına sahiptir ki bu dünyanın hiçbir ülkesinde bu kadar serbest değildir. Dünyanın demokrasiyle idare edilen bütün ülkelerinde vatandaşlar oy kullanma hakkına sahiptir ama Devlete aleni düşmanlık eden bir terör örgütüyle açıkça bağı olan bir siyasi oluşuma izin verilmez. Bu anlamda Türk Demokrasisi dünyanın en özgür demokrasisidir.

  Dolayısıyla Türklerin bu ülkeye katkısı bu ülkeyi ülke yapmaktır. Bu ülkeyi ülke olmaktan çıkarıp abd eyaleti statüsüne sokabilmek için götünü yırtan piç kuruları, elbet gün gelir ne halt ettiklerini anlar. O zaman kendi aşağılıklarının farkına varırlar. işte o zaman pişmanlık yasası diye bir şey olmayacaktır. Tek yasa hak edene hak ettiği ceza kesilir yasası olacaktır.

  Allah o günü yakın eylesin.
  8 -4 ... serdarsl06
 • sikertmek

  5.
  Birinin götüne şemsiye sokup açarsanız, onu s.kmiş olursunuz. Şemsiye plaj semsiyesi ise s.kertmiş olabilirsiniz. Aradaki fark budur.
  6 -1 ... serdarsl06
 • vcd cilerin tavsiye ettigi filmler

  8.
  Tamamen pazarlama stratejisi ile tavsiyede bulunulduğu için muhtemelen tırık filmler olacaktır. Elinde şişen filmleri itelemeye yer arayan satıcıya tavsiyesini sorarsanız baştan hata yaparsınız. O yüzden kendi seçiminizi yapmanız en mantıklısıdır, ya da onun önerdiği filmleri eleyin, öyle seçin. Bu daha mantıklı. **
  ... serdarsl06
 • uludag sozluk dvd versiyon

  ?.
  Şu sıralar sinema çekimi piyasada olan, orijinali çıkmadan alınmaması gereken dvd. *
  ... serdarsl06
 • ankara çayı

  1.
  Evimin 500 metre ötesinden geçen, yaz kış sürekli bok kokan dere. Ayaşa kadar gider bu, orada domatesleri sularlar falan. Eskiden ölmüş hayvanları atarlardı, biz küçüktük o zamanlar... Çayın üstünden geçen bi köprü vardı, * okula giderken üzerinden geçmek zorunda kalırdık. Her geçişimizde de aşağıya tükürürdük *. Bizim önceki belediye başkanı temizlemek için tesis falan kurduydu, bi' ara baya temizlendi hatta, sonra bütün yatırım falan öylece heba oldu. Şimdi hala bok kokmaya devam etmekte. Artık ölmüş hayvan leşi atmıyorlar o ayrı. *
  2 ... serdarsl06
 • sözlük yazarlarının itirafları

  1607.
  Kimi zaman yazarların kimselere söyleyemediği çok ciddi mevzuları içerir; kimi zamansa geyiğin dibine vurmuş yazarlarca dalgaya bağlanır.

  örn1:

  Eski sözlüğümü çok özlüyorum.

  Örn2:

  Ben aslında ajanım. Yan sözlükten gönderdiler. Oraya bilgi sızdırıyorum.

  (bkz: Yersen)*
  7 ... serdarsl06
 • burası muştur

  3.
  Şebnem ferah tarafından da seslendirilmiş türkü.
  ... serdarsl06
 • lugatitturk com

  8.
  Kodlanma konusunda gördüğüm ve sanırım göreceğim en şahane sözlüktür. Sözlük klonu falan denilir bazı ekşi mekanlarda ama klon olamayacak kadar orijinal özellikleri mevcuttur. Yazar yorumlarıyla başlıklar birbirinden ayrıdır. Dolayısı ile yazarlar hakkında yazılan tanımlar ile alelade başlıklar birbirine karışmaz.

  En büyük sorunu yönetim zaaflarıdır. Ayarlaşma bokuna kaybettiklerinin farkında değildirler. Sözlük ortamından öte bir arkadaşlık ve samimiyet içerir. Buna rağmen kendisinden soğutmakta da üstüne yoktur.

  Eksi oy sistemi henüz yoktu ama olması yönünde yoğun istek alınca bir anket yapıldı. Sanırım bu günlerde o da olur. Yazarlarının budur butonunu * kullanmaktan korktuğu doğrudur. Sebebini henüz çözemedim ama böyle bir zaafı da var. Bu durum sürekli gelen yeni yazarların şevkini kırmakta. Dolayısı ile yazar sayısı hiçbir zaman belli bir sayının üzerine çıkmadı. Yazar sayısı az olunca online olan ve sürekli sözlüğe birşeyler katan yazar sayısı da aynı oranda azalmakta.

  Siyasi içerikli tanımlar yüzünden günaşırı tartışmalar yaşanmakta. Sanıldığı gibi aşırı milliyetçi bir ortam da değildir. Olması için çok uğraştım ama beceremedim o ayrı. *
  Ankara'da bir zirve düzenlemişliğim bile vardır lugatitturk.com adına. Bu sözlükten kazandığım ve tanıdığıma binlerce kez şükrettiğim onlarca insan oldu. En güzel tarafı da budur. Yazarları gerçekten güzel insanlardır.

  Umarım daha da iyi olacak sözlük. Biraz eleştiriyi kaldırabilmeyi öğrense yönetim tayfası, süper ötesi olur.
  ... serdarsl06
 • ideoloji

  22.
  (bkz: idiotloji)
  1 ... serdarsl06
 • mozilla varken baska tarayici kullanmak

  1.
  Eklentileriyle, hızıyla ve pratikliğiyle kendisine hayran bırakan internet tarayıcı zımbırtıları dünyasının * lideri mozillayken başka tarayıcılarla uğraşmaktır. Beyhude bir çabadır. Kabul bazı programlar ya da internet siteleri sadece explorer düşünülerek yazılmıştır. Dalayısıyla mozilla tarafından desteklenmemektedir, misal dap. Buna rağmen kullanımı en rahat, işlevselliği en yüksek tarayıcı olduğu tartışılmaz. Bu yüzden Tilki varken Bill amcanın gereksiz zımbırtısıyla * fazla haşır neşir olmaya gerek yoktur.
  2 -1 ... serdarsl06
 • coca cola zero

  63.
  Şekeri alınmış zıkkım. Tadı boka daha yaklaşmış ıvır. Sanırım fare sayısı artmış içecekte. *
  -1 ... serdarsl06
 • internet explorer varken baska browser kullanmak

  4.
  (bkz: Mozilla varken başka tarayıcı kullanmak)**
  4 ... serdarsl06
 • ölümü sevmedim hayatımı geri istiyorum

  3.
  (bkz: Göte giren şemsiye açılmaz)
  ... serdarsl06
 • sözlük yazarlarının bursa ile olan bağları

  69.
  iş hayatı sebebiyle sık sık ziyaret etmek zorunda olduğum şehir. Ayrıca Ankara dışında sevdiğim ender şehirlerden. Düzeni, insanları, sadeliği, denizi, dağı... Üçü bir arada nescafe gibi bişey. Güzel şehir vesselam. Bi de kızları hakkaten çok güzel maşallah.
  2 ... serdarsl06
 • yeni şeyler getiriyorum