• super mario yu bes dakikada bitiren insan

  4.
  Hile yapmıştır. Eskiden hagar mı ne bi oyun vardı ateri salonlarında. Böyle trenli bi yere gelince kolu sağa sola sallayıp makinanın kafasını karıştıryorduk. O bölümü alet kendisi geçiyordu falan. Onun gibi birşey yapmıştır muhtemelen. *
  1 -1 ... serdarsl06
 • no country for old men

  70.
  Hayatınızda görebileceğiniz en komik seri katil tiplemesine sahip film. Onun dışında izlemek ya da izlememek arasında pek fark yok. Tomy Lee Jones ömrünün son demlerinde "artık aştım ulan" tarzı oynamış. Orası da bi gerçek tabi.

  Bu filme 4 oskar veren akademinin de zihniyetini eşşekler kovalasın. Son sözüm budur.
  2 -1 ... serdarsl06
 • eşşeğin ziki

  18.
  Biz uzunluk ölçüsü birimidir. Yaklaşık olarak * 86 cm. ye denk gelmektedir. *

  Ayrıca dünyanın en başarılı zamiridir. Herşeyin yerine kullanabilirsiniz.

  -Abi ben uçabiliyorum.
  -Yok eşşeğin ziki.

  -Abi Akçabatsebat spor bu sene kesin şampiyon, kalıbımı basarım
  -Yok eşşeğin ziki. (Burada zik hem şampiyonluk iddasının yerine, hem de ortaya basılan kalıbın yerine kullanılabilmekte)

  -Abi çıkarmadan 4 buçuktan 5.
  -Yok eşşeğin ziki.
  -1 ... serdarsl06
 • pelikan yiyen adam

  1.
  Su tavuğu sanarak pelikanı yiyen, başında rakı alemi yapan yurdum insanı. Türklere özgü davranışlara bir yenisi daha eklendi bu abimizin sayesinde. isa Manisalıoğlu, nesli tükenmekte olan bir hayvanı yediği için para cezası almış. Ama asıl derdi tadının kötü olması. "Ben bilmeyerek yedim, benden sonra kimse yemesin" şeklinde uluslararası ders niteliğinde bir mesajı da var abimizin.

  Ey insanlar, pelikan yemeyin. Tadı kötü!!! *

  http://www.alkislarlayasi...7676df4b54bad065a94690728
  1 ... serdarsl06
 • kiz olsam asma kilit taktirirdim

  ?.
  Kız olsam orospu olurdum tezinin antitezi. Erkekken kız olma ihtimalini düşünüp, rahat rahat herkese verebilecek cesarete sahip olan insanların aksine; kimseye vermezdim, turşusunu kurardım, içine çiçek ekerdim, kilit takıp anahtarı yutardım tarzı düşünceleri olan erkeklerdir.
  3 -1 ... serdarsl06
 • kız olsan zall a mı verirdin ssg ye mi

  16.
  Sözlük yazarlarının vermeye ne kadar meraklı olduğunu gösteren anket sorusu. "Issız bir adaya düşsen" diye başlayan versiyonlarını ibretle bekliyoruz.

  (bkz: Verimkar sözlük yazarları)

  Edit:

  (bkz: kız olsam asma kilit taktırırdım)*
  4 -1 ... serdarsl06
 • luke skywalker in golgelerin gucu adina demesi

  ?.
  Luke Skywalker in Eşheduenlailaheillallah demesinden daha absürt olmayan hadise. Ha derseniz ki malum medya gurubu star wars serisinin yayın hakkını alır, Türkçe dublajlayıp yayınlamaya başlar; o zaman ihtimal değeri artar bu cümlenin. Vakt-i zamanında şirin babacuma namazına göndermişliğimiz vardır Elhamdülillah. *

  (bkz: Şirinenin çarşaf giymesi)
  1 ... serdarsl06
 • need for speed undercover

  8.
  Gündüz oyunu. Grafiklere yüklenildiği için sistemi ciddi kasmakta. Ekran kartı minimum 256 olarak görünüyor ama ben 512 ile ancak oynuyorum diyebilirim. Ramm de minimum 1 gb istiyor oyun. Altıyla denemeyin tadı çıkmaz. Carbon oynayamayan bünyeler için ihtiyacı süper karşılayacak action yüklü yeni nfs oyunu. Polis kolavama, araba kovalama, serbest gezme... Ne ararsanız var. Bir de yenilik olarak modifikasyon işini sanki kendisi yapıyor gibi.

  Not: Daha şimdi kurdum, önümüzdeki yarışlara bakacaz.
  1 ... serdarsl06
 • küçük sözlüklerde yazar olmanın enayilik olması

  4.
  (bkz: Küçük beyinli yazarın küçük sözlüklere bok atması)
  1 ... serdarsl06
 • wicker park

  24.
  Kurguya kasmış ama makaslandığını tahmin ettiğim yerlerde önemli şeyler bırakmış film.

  --spoiler--
  Bütün bir film boyunca kovalamaca izliyoruz. Koşuşturmadan ve ipuçlarını takip etmekten fırsat bulup da eleman kıza nasıl aşık olmuş, neler yaşamışlar falan göremiyoruz. Yönetmen aşk filmi yapmak istemiş ama biraz kurgu gerilime orta şut karışımı göndermeler yapmış.

  Bir kere "lan kimsede cep telefonu yok mu aq" diye düşünmeden edemiyorsunuz. Cep numarası yok mu senin sevgilinin arkadaşım. Yok bara not bırak, yok evin kapısına not bırak.

  Bir de alex'in arka planda bırakılmış çok enteresan bir hayat hikayesi var bence. Dairesine gelen ve karısını gömen adamı pek irdelemedik mesela. Bence o kadını da alex öldürdü. Şizofren sürtük. Ayrıca kadın hemşireyim diyor aktrist çıkıyor. Hadi onu bıraktım az biraz lezbiyenlik de var kadında. Lisanın karşı dairesindeyken öyle tırıktan çiçek havalandırmalar falan. Yemezler.
  --spoiler--

  Yani uzun lafın kısası müslüm gürsesin entrika dolu filmlerine dönmüş. Ama yine de güzel bir film. Farklı bir senaryo. izlenesi... Çok abartılmamalı ama tavsiye olunur.

  Dipnot: Filmden etkilenip nick seçimi yapan yazara da saygılar, hörmetler. Kişisel algılamaz umarım. *
  5 -1 ... serdarsl06
 • hayatın ne kadar ibne olduğunun anlaşıldığı anlar

  105.
  Aşık olduğunuz kızın 2 sene sonra hiç beklemediğiniz bir anda karşınıza çıktığı andır. Aslında sadece ibne değildir hayat. Biraz puşt, biraz yavşak, biraz hınzır, biraz şerefsiz, biraz kötü, biraz iyi, biraz acımasız, biraz talihsiz, biraz da gereksizdir. Tek suçlu hayat da değildir üstelik. Yaşadığınız şehir de biraz küçüktür.
  1 ... serdarsl06
 • 6 milyona cay satan adamin hakli olma sebebi

  ?.
  6 liraya çay içebilen insanlardır. Arz ve talep tarihin en büyük aşkını yaşar her zaman. 6 liraya çay içen insanlar olmasaydı 6 liraya kimse çay satamazdı değil mi?
  ... serdarsl06
 • yanından uzaklaşınca bozulan radyo

  11.
  Kullanıcısının anten olduğunu gösteren mal cihaz.
  1 ... serdarsl06
 • hayat

  424.
  Bir insan için popoda başlayıp gene popoda son bulan tecrübeler bütünüdür. Ciğerlerinizdeki sıvı oksijenin boşalması ve ağlayabilmeniz için poponuza tokat atarlar, ömür bitince de hayatın size soktukları bir yere kaçmasın diye deliği pamukla tıkarlar. içinizde sadece tecrübeleriniz kalır.
  ... serdarsl06
 • boluculeri sevmedigi icin eksi oy alan user

  3.
  Bölücü yandaşlarının verdiği eksi oyları gurur meselesi yapan yazardır. Mümkün olduğunca çok almaya çalışır. Helal olasıcadır.

  (bkz: Eksi vermeyen top olsun)
  ... serdarsl06
 • secretcode

  65.
  Bütün gece "bu şarkıdan sonra istekleri calacam" diye beni oyalayan, ondan sonra da "haci istek neydi" diye soran süper dj. Kandırdı beni. Uykumdan etti. Saatlerce bekletti. *
  ... serdarsl06
 • moderasyon noluyor gotun basin oynuyor

  ?.
  moderasyonun sıkı tutumundan rahatsız olan yazarın roketlenmesine neden olması muhtemel tezahürat da olabilir ayrıca.
  ... serdarsl06
 • vallahi apo yu özledik

  13.
  Etnik farklılıkları kullanarak ülkede kargaşa yaratmak, halka dayatılan ayrımcılık fikrine çanak tutarak ve dahi bu uğurda birebir mücadele ederek bir ömür harcamak sanatsa, PKK Türkiyenin en büyük sanat grubudur. Ahmet Kaya da bu grubun solisti olarak gebermiş şirin baba kılıklı köpektir. *
  insan olmak kolay bir iş değildir. Herkes insan doğar ama bu vasfı saklayabilmek zordur. insan doğan milyonlarca köpek leşi vardır. Sanatçı kavramını, insan kavramını kendi beyninizin algı yeterliliği seviyesine indirgeyemezsiniz. Önüne gelene insan, önüne gelene sanatçı diyemezsiniz.

  Köpek köpektir. Puşt puşttur.
  2 -3 ... serdarsl06
 • bir kıza ofsaytın ne olduğunu anlatmak

  103.
  Ofsaytın ne olduğunu bilmeyen milyonlarca futbolsever erkek organizmanın hayatını devam ettirdiği gerçeğini gözünden kaçırmış insan tespiti.

  Bir kıza ofsaytı anlatmak elbette zordur. Bir erkeğin doğal olarak erkeksi bir spor aktivitesine daha aşina olmasını beklersiniz. Ofsayt nedir, en direk serbest vuruş nedir bildiğini umarsınız. Gel gör ki anlamayan bünye anlamayınca kız erkek farketmez.

  (bkz: Misal)

  -Ulan işte kaleciyle rakip hücum oyuncusunun arasında en az bir savunma oyuncusu olacak pas vermeden önce.
  -Neden abi? Hücum oyuncusu kim oluyo burda mesela.
  -Ebeninamcası biliyodur o konuyu Necati. Sen ona sor. Allahın dangalak hücresel birikintisi seni.
  -Yav niye kızdın ki, bak dışarı attı zaten topu mal herif.
  -Sus Necati, çile haznem geniştir benim. Çileden çıkartma adamı. Pişmanlıklarda sürüklerim seni.
  1 ... serdarsl06
 • videochat

  ?.
  Gmailin en son hizmeti. Görüntülü sohbet yapabilmenizi sağlayan uygulama. Posta kutunuzdan sesli ve görüntülü konuşma yapabilmenizi sağlıyor. Hotmail ile msn messengerin iç içe geçmiş hali gibi. Süper bişey.

  (bkz: Aferin çok doğru düşünmüşsün)
  ... serdarsl06
 • yeni şeyler getiriyorum