• yahudilerin güçlü olması

  8.
  Silah üretme teknolojisine sahiptirler. Dünya'da sürekli bir yerlerde savaş var. Sürekli askeri kuvvetlerin yanında siviller de bu savaşlardan etkilenir. Sürekli hedeflenenin üzerinde silah gücü harcanır.
  ... serdarsl06
 • transporter 3

  11.
  Set it on fire diye güzel bir şarkının olduğu film. Gerisi boş.
  1 ... serdarsl06
 • yumurtaya ilk ulasan spermin soyleyebilecekleri

  16.
  -Bu sözlüklerin de işi gücü yok, paso bizle uğraşıyolar aq. *
  ... serdarsl06
 • sozluk benimle yatar misin

  3.
  (bkz: Sözlük bana karı bul lan allahsız)
  ... serdarsl06
 • ekşi sözlük

  1407.
  (bkz: Sıçmış sözlükte sabırtaşı yazar olmak)
  1 ... serdarsl06
 • abd icin savas bahaneleri

  ?.
  (bkz: Sizin petrolünüzün demokrasisi eksik)
  1 ... serdarsl06
 • ıssız yazar

  ?.
  Havuçlu tarçınlı kek yapmayı çok iyi bilen yazardır. Tek prensibi vardır. Alta geçmez.

  (bkz: ıssız adam geyikleri)
  -1 ... serdarsl06
 • 21 12 2008 ankara da kış başkadır zirvesi

  3.
  (bkz: Hep destek tam destek)
  1 ... serdarsl06
 • melih gökçek in başbakan olması

  11.
  Oğlu bu sefer sadece Ankara'dan değil, bütün Türkiye'den haraç kesmeye başlar. Botaş'ı topyekün kendi paravan şirketlerinden birine peşkeş çeker, doğal gaza yüzde beş yüz oranında zam yapar. Türk Hava Kurumu seferlerini dini bayramlarda bedava yapar. Bu durumda bayram sebebiyle oluşan trafik kazalarına uçak kazalarını da ekleriz. Ankara-istanbul-izmir-Bolu arası metro hattının temellerini atar. Bitirecem vaadiyle on sene idare eder. Ülkenin genelinde bir su sıkıntısı oluşur. Süveyş kanalından su getirmek için bilmem kaç milyon kilometre uzunluğunda iki büyük kanal inşaatına başlar. Yapan şirket tabi ki kendisine ait olacaktır. Oğlunun ulaşım şirketi şehirler arası ulaşımı tekel altına alır. Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray gibi bir çok futbol kulübünün başkanlığına birinci derecede akrabalarını getirir. Kendisi de onursal başka olur. Cumhurbakanlığına Oğlunu aday yapmak ister, yasa mecliste takılır. Bu durumda oğlunu başbakan yapıp, kendisi de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne adaylığını koyar.

  Çok mu abartı oldu. Bence hiç olmadı. Sadece yaşadıklarımızın çapını biraz genişlettim.
  2 ... serdarsl06
 • isminin sonuna bafileyeyim yazilabilecek kitaplar

  3.
  Kar amına koyim *
  4 -1 ... serdarsl06
 • pkk teror orgutu degildir

  2.
  (bkz: Pkk terör örgütü değildir diyen teröristtir)
  4 -2 ... serdarsl06
 • marjinal yazarların çok kibar olması

  7.
  Bütün genellemelerde olduğu gibi hataya düşmüş bir genellemedir. Her marjinal kibar olmak zorunda değildir. Her yazar illa bir ya da birkaç yazara birden benzemek zorunda da değildir. Sadece ilk kez konuştuğu birine siz diye hitab ediyor diye de biri çok kibar olmaz. Misal bu kibar insanla 5 gün sonraki mesajların içeriği "yav hacı götüne koyim" yavşaklığına da dönebilir her an. Bir de marjinallik yaftasını tükürükleyip yapıştırdığınız insan aslında marjinal de olmayabilir.

  (bkz: kime göre neye göre)
  ... serdarsl06
 • uludağ sözlük te aradığını bulamayan yazar

  ?.
  eski sözlüğünde kurduğu dostlukları arayan yazardır.
  1 ... serdarsl06
 • saw 3d

  2.
  Jigsaw'ın filmin sonunda testereyi yemesiyle son bulacağını tahmin ettiğim bitmek tükenmek bilmez seri. *
  1 ... serdarsl06
 • madagascar 2

  4.
  ilkini izlemeden kesinlikle gidilmeyecek bir film. Animasyon seven bütün bünyelere ilaç gibi gelecek bir film ayrıca. Penguen denen hayvan cinsine hayranlığınız artacak emin olun.

  --spoiler--
  Kim demiş penguenler uçamaz diye?
  --spoiler--
  2 ... serdarsl06
 • tanrı nın buğdayı değil koyunu adak kabul etmesi

  ?.
  (bkz: ahirette gote girecek entryler)
  ... serdarsl06
 • dağılın ulan

  1.
  (bkz: dağılın ulan)
  ... serdarsl06
 • hayvan katliamina bayram demek

  56.
  (#4318443)
  ... serdarsl06
 • hayvan keserek bayram eden bir dinin mensubu olmak

  34.
  Kurban Bayramının özündeki manevi havayı, amacını kavrayamamış aciz kulların tasası. * müslüman olmanın gereğidir. Vacibdir. Bugün unicef neden kartpostal satıyorsa, tema hangi mantıkla ağaç dikiyorsa, lösev neden bağış topluyorsa, kurban bayramı da bütün bu kuruluşlardan bin yıl önce geliştirilmiş bir sosyal yardımlaşma sistemidir ve aynı mantığa hizmet eder. Kendisine vacib olan görevini yerine getirip Allah rızası için kurban kesen bir müslümana ancak o hayvanın etinin üçte biri helaldir. Geri kalan pay yoksullara ve misafirlere aittir.

  Unutulmamalıdır ki yer yüzündeki bütün ekosistem, bütün bitki ve hayvanlar, sadece ve sadece insanoğluna hizmet için yaratılmıştır. Eti yenilmek için yaratılmış bir hayvanı Allah yolunda kurban etmek bir vahşetmiş gibi gösterilmeye çalışılmakta. Ispanak yemekle et yemek arasında hiçbir fark yoktur. insan vücudu ete de ihtiyaç duyar, yumurtaya da, marula da.

  Dine pislik atmak için geliştirilen abuk sabuk tezlerden daha ne kadar çıkar karşıma bilmiyorum ama bunu söyleyen; ve acıdır ki bu söylemini de marifetmiş gibi temellendirmeye çalışan insanlara sorarım:

  Vejeteryan mısın? Eğer öyleysen et ve ürünlerini yemezken amacın ne? Eğer değilsen dini bir bayrama bok atmak için kullanacağın başka bir gerekçen var mı?

  (bkz: bana bunlarla gelmeyin)

  (bkz: dağılın ulan)

  Geciken edit: Hayvan keserek bayram eden bir dinin mensubu olmak mantıksız bir önermedir. Bu cümleyi sarf eden bir insan o dini ve gerekçelerini inkar ediyor demektir. Din tartışılmaz, dogmadır. Din kuralları insanlarca irdelenemez. -Din alimleri hariç-. Mensubu olanlar tarafından idrak edilir. Dolayısı ile de dine ait bir kuralı ve dahi bayramı inkar eden insan, dini de inkar etmiş sayılır. Dini inkar eden bir insan da o dinin mensubu olamaz!

  Birbirimize oynamayalım. Kabul edersen müslümansın. Etmezsen değilsin.

  (bkz: işine geliyorsa)
  5 -2 ... serdarsl06
 • beşinci nesil yazar

  151.
  Bütün genellemelerin karşısında olan yazar grubudur. Benzer tek ortak noktaları, aynı dönemde Uludağ sözlükte yazarlığa başlamak olan, bunun dışında çok ortak noktaları olmayan yazar insanlarıdır. ferdy kişisi iş arkadaşımdır, ayrı.

  Sözün özü;

  (bkz: bu dahil butun genellemeler yanlistir)

  Bundan sonra bok atmak niyetinde olan üst nesil eski yazarlar varsa, bir kez daha düşünsün.
  1 -1 ... serdarsl06
 • yeni şeyler getiriyorum