• requiem for a dürüm

  6.
  Olsa olsa adıyamanlı ya da komagene çiğköfteciler zincirlerinin reklam kampanyası olur. Muhtemelen de şöyle bir konusu olacaktır. Akşam çiğköfteleri götüren eleman, sabah klozetin üstüne tünemiş, bir taraftan cayır cayır yanmakta, diğer taraftan da hüngür hüngür ağlamaktadır.
  2 ... serdarsl06
 • muhsin yazıcıoğlu

  147.
  Hayretlerle izlediğim, midemi bulandıran, insanlığımdan utandıran leş kargaları, şeref ve haysiyet yoksunu DNA yığınları, aldığı her nefesin ziyan olduğu değersiz mahluklar, Allah'ın yaratırken ibret vermek dışında başka ne gibi bir amacı olduğunu anlamadığım bir dünya klavye solcusu tarafından hakkında atıp tutulan insan.

  Emin olun hepinizden daha insandı. Allah'ıma dua ediyorum ki inşallah hala hayattadır. Yaşamayı hepinizden daha çok hakediyor çünkü. Siyasi görüş, götünüzden uydurduğunuz tarih safsataları, romanlardan okuyup esinlendiğiniz cinayet hikayeleri... Nedir bu kadar kin duymanıza sebep olan? Kuyruğunuzda hiç dinmeyen sancı mı?

  Cinayetlerden, faşizmden, vahşetten bahsediyorsunuz da ne kadar dürüstsünüz acaba? Bir iNSAN ölüyorken ağzınızdan pis salyalarınızı akıta akıta arkasından küfrederek; * o vahşilerden daha mı insan oluyorsunuz acaba? Kim faşist şimdi?

  Bir insan ölüyor, geride ağzı sulananlar hep leş kargaları ve tıynetsiz çakallar oluyor. Bir gün sizin için de verilecek dersler var! Sakın unutmayın!

  Allah'ın rahmeti üzerine olsun! inşallah kurtulur, inşallah hayattadır. inşallah bu köpeklerin uğultuları kemiklerini sızlatmaz.
  14 -10 ... serdarsl06
 • iliskiyi gozden geciren miyop ve hipermetrop birey

  4.
  ilişkilerine retinasıyla bakan insandır. Kalp gözüyle, akıl gözüyle bakmak daha iyidir. Zira miyop ya da hipermetrop olması bir insanın, ilişkilerini gözden geçirmesine engel teşkil etmez.

  Ha bir de şu var. Adam ya da hatun ileri miyoptur, ama lens kullanmaktadır. ilişkiyi de bu lensler üzerine kurmuştur. Gün gelir göz alerji kapar. Lens devri biter. sevdiği insanın şişe dibi gözlüklerini gören insan, ilişkiyi gözden geçirme hakkına sahiptir. Bu da işin diğer boyutu...
  ... serdarsl06
 • the curious case of benjamin button

  144.
  Bu seneki oscar macerasında nal toplayan film. Çok başarılı ve kuvvetli bir yapım olmasına rağmen, güçlü rakibi slumdog millionaire'in gazabına uğradı. Tıpkı 1994'te olduğu gibi... Forrest Gump ortalığı kasıp kavurmuştu. The shawshank redemption gibi muhteşem bir film ise babayı almıştı.
  ... serdarsl06
 • filmlerdeki gizli sahneler

  1.
  Hollywood sinemacılarının en son icadı. insanı sinir eder. Tam "film bitti, aha da akan yazılar da çıktı" diyerek koltuktan kalkar, salonun çıkışına doğru ilerlersiniz. Siz çoktan merdivenlerden inmişsinizdir, ama hala bir sahne vardır görmediğiniz. Öyle uyuz bir yerdedir ki bu sahne, görmek için filmin dibini beklemelisiniz. işte size birkaç örnek:

  iron man http://www.youtube.com/watch?v=WWZ1pkYU3f0+

  --spoiler--
  Bu sahnede Tony Spark kişisi Nick Fury abimiz ile karşılaşıyor
  --spoiler--

  x man the last stand http://www.youtube.com/wa...W9I7M&feature=related+

  --spoiler--
  Bu sahne ise çok daha can alıcı. Ağamız paşamız, gönüllerin kral motant'ı mutant aleminin Haydar Dümen'i charles xavier yani professor x hayata dönüyor. Reenkarnasyon hesaabı.
  --spoiler--
  ... serdarsl06
 • presbiyopi

  1.
  Yaşa bağlı olarak, göz merceğinin esnekliğini yitirmesiyle ortaya çıkan yakındaki nesnelere odaklanamama sorunu. 40 yaşından sonra göz merceği, akomodasyon yeteneğini kaybetmeye başlar. Buna bağlı olarak da kişi, 40 cm. ve daha yakındaki nesnelere * odaklanmada zorluk çeker. konveks mercekli gözlüklerle tedavi edilir. Aslında tam anlamıyla tedavi denemez. görme sorunu çözülür diyebiliriz. Zira bilinen bir tedavisi yoktur.

  presbiyopiye bağlı olan merceğin esnekliğini yitirmesi mevzuu aşağı yukarı 70 yaşına kadar devam eder. Daha sonra ilerlesi durur.
  1 ... serdarsl06
 • aras kargo

  23.
  istanbula gönderdiğiniz bir pakedin, üstelik içinde önemli ve süreli evrakların olduğu önemli bir pakedin, her an diyarbakır ya da urfadan çıkmasının muhtemel olduğu taşımacılık şirketi. Ya da öyleymiş gibi davranıyorlar. Aslında belki de taşımacılık şirketi falan değildir bunlar. Sadece ibnelik olsun diye millet birbirine ne gönderiyor, kontrol ediyorlardır. Olamaz mı? Çünkü eğer cidden kargo şirketiyse bıraksın, Gitsin pazarda limon satsınlar.
  1 ... serdarsl06
 • pek de yerine pekte yazan yazar

  4.
  Yazar olmaması gereken ama hala ısrarla yazar olarak kalabilen yazardır.
  1 ... serdarsl06
 • bilgisayar oyunlarından öğrenilenler

  99.
  Bill amca ürettiği yeni ve pahalı sistemleri başka türlü satamaz.

  Bütün yeni bilgisayar oyunları bunun için üretilmektedir.
  ... serdarsl06
 • yalçın küçük

  211.
  (bkz: kuyu taşlama aparatı) *
  1 ... serdarsl06
 • seri eksi oy veren ibne

  1326.
  Seri eksi oylama konusuna getirilen kısıtlamayla; ibnelik psikolojik bir sorundur önermesi bir bakıma haklı çıkmıştır.
  1 -1 ... serdarsl06
 • dişardan yemek sipariş etmek

  4.
  http://www.yemeksepeti.com adresinden muhteşem olur.
  ... serdarsl06
 • 7733

  ?.
  gazze'ye yardım kampanyası için bütün gsm operatörlerinde geçerli olan numara. tüm faturalı hat kullanıcıları 7733'e boş bir mesaj atıp gazze'ye 5 ytl yardımda bulunabilirler. trt tarafından düzenlenen bir kampanyadır.

  allah için, insanlık için, kendiniz için destekleyin.

  (bkz: hep destek tam destek)
  ... serdarsl06
 • the curious case of benjamin button

  24.
  Korsan dvd leri piyasada dolaşan ama kesinlikle ve kesinlikle sinemada defalarca izlenilmesi gereken bir şaheser, başyapıt, sinema tarihinin kilometre taşlarından bir tanesi. deli dehşet bir senaryo, inanılmaz başarılı bir kurgu, ağzınızın suyunu akıtacak kadar güzel oyunculuklar...

  Yok çok uzunmuş da, yok çok bayıkmış da, yok çok kötüymüşde... Bu kadar muhteşem, bu kadar çok detayı ve büyüyü içinde barındıran, böylesine dolu dolu kurgulanmış bir filmin 80 dakika olmasını bekleyemezdiniz herhalde. insan algılama kapasitesini aştığı doğru. işte bu yüzden yetersiz beyinlerinizin filmi tam kavrayabilmesi için birkaç kez izlemeniz şart. Kötü diyenleri hiç umursamıyorum zaten. onlar arka tarafa geçsin, ayrıca dalarım...

  Forrest Gump izlerini taşıdığı doğru. David finch biraz kopya çekmiş demeyelim de etkilenmiş diyelim. Bu kadar güzel bir işin de hakkını yemeyelim. Oscar heykelcikleri için şimdiden salonlarında bir yer hazırlamışlardır bence hem david abi, hem de brad. Kesinlikle köküne kadar haketmişler. Ayrıca bu cate blanchett nasıl bir kadındır ya, her yaşda güzel, Nasıl o kadar genç görünüyor anlayamadım. Şu anda 40 yaşındaymış kendisi. Üstelik 2 tane de oscar sahibi. Birini bir erkeği canlandırarak almış olması da büsbütün gariplik.

  Filme gelecek olursak tekrar tıkanıp kalıyor insan. Anlatacak kadar güzel kelime bulamıyor... Konu zaten belli. Asıl güzel terafı müziklerle de desteklenmiş akıcı anlatım. The green mile gibi sade ve masalsı. forrest gump gibi güzel ve dolu bir hayat hikayesi...

  adettendir ben de beni etkileyen bir spoiler yapayım...

  --spoiler--
  "seni sevmek hayatımdaki herşeye bedeldi. şimdi işemem gerek"

  bir de şu var: "olduğumdan biraz yaşlı gösteriyorum"
  --spoiler--
  2 -1 ... serdarsl06
 • hakemi aldatmaya yonelik hareket

  20.
  Hakem karısı olup eve erkek atmak, sonra da maçın tatil edilmesi ve hakemin eve gelmesi sonucu basılmaktır. * *
  ... serdarsl06
 • pepsi ve gnctrkcll ortak yapımı reklam

  4.
  Tepeden mikrofon görünen mal reklam. Ben çeksem daha güzel olurdu.
  ... serdarsl06
 • bmw

  61.
  (bkz: bbw)*
  -1 ... serdarsl06
 • bir ankara klasigi

  5.
  Her sabah rte'nin geçişini Atatürk Bulvarı trafiğinin ebesine atlaması eşliğinde izlemektir. Geyik heykelidir. Fare giremediği delik olunca götüne tabak bağlayıp denermiş misali her akşam 17-21 arasında ipini koparan arabanın kızılaya girme çabasıdır. Akşamları Karanfil sokakta kurulan pazardır. Tunalının da anasını şeytmeye başladılar ayrıca. Hafta sonları alışveriş merkezlerine yığılmaktır. Yapacak başka bi' atraksiyon yoktur çünkü. Her yaz Ankara'yı terk etmektir. Deniz yoktur. imelih boru moru da patlattı ama beceremedi. Sürekli bir yerlerde devam eden inşaat çalışmalarıdır. Türkiye'nin en büyük şantiye şehrinde yaşamaya çalışmaktır. Hırsızlar tarafından yönetildiğini bile bile huzurlu bir yaşam sürmeyi denemektir. Pişkin şerefsizlerin yüzünü sürekli televizyonlarda görmektir. Her yaz bikaç gün kıçını yıkayacak su bulamamaktır. Mangal için Abant'a ya da Kızılcahamam'a; ufak haftasonu kaçamakları için Amasra'ya kaçmaktır. Her kış yazı beklemektir. Kışın g.tünüzün donmasına alışmaktır. Bıyıklarınızın donmasıdır. Kuğulu'da çay içip ördekleri beslemektir. Bahçeli'de Kahve Dünyası'dır. Başka bi şehre alışamamaktır. Monotonluktur. Kravatlı adamlardır. Bürokrasidir. Devlet resmiyetidir. Yazın meclis park'ta ağaçların renklerine aşık olmaktır. Sonbaharda üstünüzden seyreden göçmen kuş trafiğini izlemektir. Ankara klasiği Ulus Heykeli'dir. Hangi ayağının havada olduğunu hep unutursunuz. Her geçişinizde bakmayı da... Ankara klasiği yaşadığınız şehri sevmektir. Ankara güzeldir. Gidilmez bi yere burdan başka...
  ... serdarsl06
 • uludağ sözlük e girer girmez ben e tıklayan insan

  2.
  Uzunca bi süredir hiçbişey yapmamış insanlar da dahil olmak üzere bütün yazarlar için rutin olan hareket.
  ... serdarsl06
 • lensle uyumak

  24.
  Acuvue aosys, focus night&day bauch&lomb purevision, clear all day gibi silikon&hidrojel lensler, gözden birkaç gün çıkarılmayacak şekilde tasarlanmış lensler olduğundan gece uyurken de gözde kalabilirler. Hatta havuza, denize, duşa girerken çıkarmanıza gerek kalmaz. Bu markalar dışında yumuşak, sert ya da yarı sert lenslerin hiçbiri gece kullanılamaz. Hatta gün içinde 8 saatten fazla kullanılması, gözün oksijen ihtiyacını %80 civarında azalttığı için sağlıksızdır.

  Gözün alerjik hassasiyetini kat kat arttırır. 8 saatten fazla gözde kalan lenslerin bakterilerden arınması için en az 3 saat solüsyonda kalması gereklidir. Bu süre zarfında dış etmenlerden etkilenen ve bakteri yuvası haline gelen lensler gözde kalmaya devam ettiği sürece büyük risk oluştururlar. Gözyaşı salgısı da lensler sayesinde retinaya ulaşamadığı için göz kuruluğu sorunu ortaya çıkar.

  Gözün ortasındaki pupil denen tabaka yumuşaktır. Lens bu tabakanın üzerini kapattığı ve syclera tabakasından daha sert olduğu için korneanın üzerine baskı uygular. Uzun vadede bu nasıl bir sorun yaratmakta çok fikrim yok ama muayene olmadan 4-5 saat önce lenslerin çıkarılmış olması gerekliliği de akla tüm gece gözde kalan lenslerin ne derece konfor sağladığı yönünde kuşkuları getiriyor.

  Uzun lafın kısası, lens suni bir malzemeden yapılmaktadır. marka ve kullanım şekline göre değişiklik göstermekle birlikte temel olarak saf su üzerine kapatılmış silikon baloncukları şeklinde tarif edilebilir. Kendi gözlerinizin üzerinde genellikle silikon bazlı suni malzemelerin uzun süre kaldığını düşünün. Bu malzemeler üretilirken tahmini gözde kalabilme yeterlilikleri de hesaplanmakta. Lens prospektüslerini okuyan var mıdır bilmiyorum ama bütün lensler, 8 saatten sonra performanslarını yititirler. Dolayısıyla ister gece gündüz, ister kısa süreli kullanım için tasarlanmış lensler olsun; hepsini yatmadan önce çıkarmanız yararınıza olacaktır.

  Gözler en değerli organlardır. Puslu görüntü bile * ömür boyu karanlıktan iyidir. Gözlerinize iyi bakmanız dileğiyle...
  2 ... serdarsl06
 • yeni şeyler getiriyorum